Forum Polska Partia Internetowa  prwdziwa partia  polityczna - dołącz Strona Główna


Polska Partia Internetowa prwdziwa partia polityczna - dołącz
Polska Partia Internetowa - Forum - dołącz do prawdziwej partii !
Odpowiedz do tematu
Broń palna - trzeba zmienić obecną ustawę
wagerDołączył: 08 Lis 2010
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Obecne praktyki w zakresie wydawania pozwoleń na broń palną stosowane przez policję łamią zasadę nieuznaniowości co prowadzi do patologii.Ponadto becna ustawa właśnie taką furtke zostawiała policji.W konsekwencji szanse na uzyskanie pozwolenia na broń palną w praktyce oznaczają 1 promil. Kto nie spróbował tego ten nie wie ,że pozwolenie dostaje sie tylko po znajomości!!!, albo trzeba być politykiem lub przynajmniej raz ujść z życiem z zamachu na swoje życie a groźby takie nadal powinny być realne i stale powtarzane. Osobiście uważam ,ze pozwolenie powinno być obligatoryjne wydawane obywatelom niekaranym, zdrowym psychicznie, mającym ukończone 18 lat i które złożą takowy wniosek .
Obecnie Polska w europie jest na ostatniom miejscu w ilosci broni palnej na 1000 mieszkańców ( Polska 4,1 szt./1000 obywateli, Czechy 30,3 szt./1000 , Niemcy 40 szt./1000). Sytuacja taka służy rozwojowi nielegalnemu rynkowmi handlu bronią , sprzyja korupcji przy wydawaniu pozwoleń na broń, ogranicza swobody obywatelskie, obniża umiejetnosci strzeleckie obywateli, zwiększa przestępczość ( w krajach gdzie ilość legalnej broni jest wieksza to przestepczośc maleje - paradoks?? nie Very Happy )Należy również dodać, że ta obłąkana reglamentacja na broń palną w praktyce paraliżuje strzelectwo sportowe w Polsce i pasje kolekcjonerskie wielu wartościowych ludzi. Wracając na chwile do kwestii spadku przestepczości w przypadku zwiekszenia stanu uzbrojenia Polaków w legalna broń dodam , że mechanizm taki zaobserwowano w wielu krajach, w których praworzadni obywatele majacy legalna broń palną skutecznie zniechecaja przestepców ( którzy i tak maja broń nielegalnie bo mają w "serdecznym poważaniu" prawo ).Samo pasywne posiadanie broni zniecheca napastnika i tak według danych z USA : jezeli ilosc legalnej broni wzrośnie o 2 % to przestepczość maleje o 0,2 % a to w sytuacji gdzie w Polsce jest na 1000 obywateli 4,1 sztuki broni a w Niemczech 40 to taka różnica daje nam duzo do nadrobienia czym rónież i policja powinna byc zainteresowana, a co dziwne policja takimi zmianami nie jest zainteresowana , wiec pośrednio pomaga ona swym sprzeciwem wobec broni palnej przestępcom w ich procederze, podtrzymuje podwyższoną przestępczosc w Polsce ,stawiając bandytów w sytuacji uprzywilejowanej względem uczciwych obywateli.
Co o tym sądzicie?? Czy w naszej partii powinniśmy walczyć o demokracje i wolności obywatelskie czy jednak powinnismy sie godzic na dalsze zniewolenie??? W przeszłości kazdy okupant :car, hitlerowcy, władza PRL nadana z Moskwy odbierała polskim obywatelom broń a obecnie nasze władze juz niepodległej Polski IIIRP czynią dokładnie to samo.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wager dnia Pon 17:47, 08 Lis 2010, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
zdziwiony
GośćA dlaczego akurat broń?! Że do obrony?! Co ty chcesz machać spluwą przy okienku na poczcie, czy przy stłuczce na ulicy?
Piszesz, że niski stan wydanych pozwoleń obniża sprawność strzelecką obywateli... A gdzie Polak ma sobie postrzelać..? Strzelnic brak. Gdyby takowe powstały, nie trzeba by pozwoleń. Opłata i strzelasz na strzelnicy do tarczy. A tak do lasu na grzyby strach będzie pójść bo idioci będą strzelać! I gwarantuję, że znajdą się psychole strzelający do zwierząt! Zbyt niska kultura u nas i od tego należy zacząć. Koło mnie mieszka psychol, wielokrotnie karany, mający wszystko gdzieś. Wychodzi z psem i wiatrówką na spacer. Jak sądzisz, strzela do tarczy..? Nie! Strzela w terenie otwartym i to reszta musi uważać! Zgłoszenia na policję skutkują upomnieniami, ponieważ jeszcze nic się nikomu nie stało. Sad Głupie prawo... Jeszcze się nic nie stało. Ktos musi stracić wzrok chyba, tak..?
Czarny rynek w Polsce kwitnie, ale nie handlem bronią tylko papierosami dzięki niemądrym decyzjom rządów w związku z akcyzami.
Broń służy przede wszystkim do zabijania. Nie uważam by jakiekolwiek pozwolenia na broń powinny być wydawane szarakom. Wyłącznie służbom, na których ciąży najwyższa odpowiedzialność.
HanSolo
GośćA ty co ze służb jesteś? Jak by w okolicy ludzie "szarzy" mieli broń to byle szmaciasz by im z wiatrówką w droge nie wchodził. Po co mi broń? Żeby mi nikt do domu nie wszedł! Takie gadanie że "machać przy okienku na poczcie" to śmiech tylko mój wzbudza Laughing Sugerujesz że pijany milicjant z bronią jest bardziej odpowiedzialny niż ja, jako uczciwy obywatel. Demokracja prawdziwa polega na tym że obywatel jest w stanie broni swojej wolności nie tylko karta wyborczą, bo ruskie jak tu wejdą to Cie o opinię nie zapytają tylko cie zastrzelą albo zgwałcą! Dotarło?
Broń palna - trzeba zmienić obecną ustawę
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu